Kraje Beneluksu - wycieczka objazdowa (15 - 20.09.2012)

Luksemburg, Bruksela, Antwerpia, Brugia, Gandawa, Rotterdam, Delft, Haga, Amsterdam


1 dzień Odjazd autokaru o godz. 6:00. Przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Niemczech (ok. 950 km). Nocleg.2 dzień Wczesne śniadanie. Przejazd do Wielkiego Księstwa Luksemburga (ok. 340 km). Spacer po urokliwie położonej stolicy nad przełomami rzek Alzette i Petruse, zwanej Gibraltarem Północy: bastiony na skale Bock, kazamaty, Plac Konstytucji, Katedra Najświętszej Marii Panny. Przejazd autokarem do Brukseli (ok. 212 km) - politycznej stolicy Europy. Przejazd wokół miasta: siedziba NATO, Park 50-lecia z Łukiem Triumfalnym, dzielnica europejska: Parlament, Komisja Europejska, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości. Zwiedzanie Katedry św. Michała i św. Guduli. Spacer po zabytkowym centrum: Grand Place uznawany za najpiękniejszy rynek Europy z XV wiecznym ratuszem, Domem Królewskim i barokowymi domami cechowymi. Spotkanie z Manneken Pis - siusiającym chłopczykiem, najzabawniejszym pomnikiem Brukseli. Przejazd do hotelu w okolicy Brukseli. Nocleg.3 dzień Śniadanie. Zwiedzanie Flandrii. Przejazd do Antwerpii (ok. 50 km) - miasta Rubensa. Spacer po mieście: Grote Markt z ratuszem i fontanną Brabona. Zwiedzanie Katedry NMP z najsłynniejszymi tryptykami Rubensa. Przejazd do Brugii do Antwerpii (ok. 50 km) - miasta Rubensa. Spacer po mieście: Grote Markt z ratuszem i fontanną Brabona. Zwiedzanie Katedry NMP z najsłynniejszymi tryptykami Rubensa. Przejazd do Brugii (ok. 90 km) - perły średniowiecznej architektury. Wizyta na Starym Mieście nazywanym często "malutką Wenecją Północy", pełnym krętych, wąskich uliczek, biegnących wzdłuż kanałów. Zwiedzanie: Onze Lieve Vrouwekerk - kościół z najwyższą wieżą w Belgii, Markt - rynek z dzwonnnicą Belfort, w której przechowywane są średniowieczne prawa miejskie, Ratusz z Salą Gotyckę, Bazylika Świętej Krwi. Wycieczka łodzią po kanałach - doskonały sposób na poznanie miasta. Przejazd do Gandawy (ok. 50 km). Spacer po mieście: Stary Port z przepięknymi nabrzeżami Graslei i Stare Miasto. Przejazd do hotelu (ok. 50 km). Nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do Rotterdamu (ok. 180 km) - największego portu świata. Objazd autokarem po nowoczesnym centrum. Rejs po porcie. Wjazd na Euromaszt - najwyższą wieżę widokową Holandii. Przejazd do Delft (ok. 15 km), miasta gdzie tworzył Johannes Vermeer. Spacer wąskimi uliczkami prowadzącymi wzdłuż kanałów, przy których stoją piekne stare budowle. Przejazd do Hagi (ok. 15 km) - królewskiego miasta, siedziby holenderskiego rządu i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Zwiedzanie: Pałac Pokoju, Pałac Królewski, Binnenhof - budynki Parlamentu, Madurodam. Pobyt nad Morzem Północnym w znanym kąpielisku Scheveningen. Przejazd do hotelu. Nocleg.5 dzień Śniadanie. Przejazd autokarem do Amsterdamu. Po drodze pobyt w Rembrandthoeve, degustacja sera i prezentacja wyrobu sabotów. Przejazd do Amsterdamu (ok. 55 km). Zwiedzanie: Rijksmuseum z najcenniejszym na świecie zbiorem malarstwa holenderskiego do XIX w., Muzeum Van Gogha, szlifiernia diamentów, godzinny rejs po kanałach Amsterdamu. Spacer po starym centrum z tętniącymi życiem barwnymi ulicami, targ kwiatowy, Pałacem Królewskim, Kościołem Nowym, Pomnikiem Narodowym oraz Dzielnicą Czerwonych Świateł. Wieczorem wyjazd z Amsterdamu. Nocna podróż przez Niemcy.6 dzień Podróż powrotna (ok. 1220 km), przyjazd ok. godz. 19:00


Cena: 1178,- zł


Cena zawiera: 1 nocleg ze śniadaniem w Niemczech w hotelu klasy turystycznej (pokoje 2 osobowe z łazienkami), 3 noclegi ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami): 2 w Belgii, 1 w Holandii, autokar komfortowy, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu. 

UWAGA: Część hoteli w Belgii i Holandii dysponuje tylko pokojami 2-osobowymi.

Cena nie zawiera: dopłata do 3 obiadokolacji: 230 zł. Dopłata do pokoju 1 os.: 440 zł.
Sugerujemy zaopatrzenie się w ok. 90 EURO na bilety wstępu, rejsy, inne obligatoryjne opłaty i przewodników miejskich. 

tel. / fax +48 15 844-22-25, tel. kom. +48 604 581-281, eltravel@eltravel.pl