Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Węgry - zwiedzanie i wypoczynek

Miszkolc, Eger, Budapeszt, Szekeszfehervar, Jezioro Balaton, Zakole Dunaju, Gyor

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 245, wyjazd o 300, przejazd przez Polskę i Słowację do Miszkolca, wizyta (ok. 3 godz.) w grotach termalnych w Miszkolcu – Tapolcy. Przejazd do Egeru: Archikatedra -­ trzecia pod względem wielkości na Węgrzech, barokowy kościół Minorytów, Pałac Arcybiskupi, Ratusz, Stare Miasto z zamkiem (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta, Katedra św. Stefana, Parlament, pomnik Milenium.
Po południu spacer po uliczkach centrum handlowego lub kąpiel w basenach termalnych Szechenyi (najpiękniejszych w Europie). Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Szekeszfehervar (zwiedzanie pierwszej siedziby królów węgierskich). Przejazd nad Balaton (najpiękniejsza panorama „Morza Węgierskiego” z półwyspu Tihany i Opactwo Benedyktynów z XI w.) Spacer promenadą nad „Morzem Węgierskim” (dla chętnych -­ kąpiel w jeziorze). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, wyjazd nad Zakole Dunaju i do Esztergom -­ kolebki katolicyzmu na Węgrzech (zwiedzanie największej bazyliki w tym kraju). Przejazd do Marianosztra; klasztor ojców Paulinów, którzy założyli sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Jest tu obraz Matki Bożej -­ Wielkiej Pani Węgier z XVIII ­wieku.
Przejazd do Wisegradu, zwiedzanie fortecy średniowiecznej.

5 dzień: śniadanie. Wyjazd do Gyor; Katedra z płaczącą ikoną Matki Bożej, Ratusz, pomnik św. Michała, Zamek Biskupi, Wzgórze Kapitulne, kościół Karmelitów. W klasztorze przy kościele zamieszkiwał św. Rafał Kalinowski. Barokowa starówka, Góra Panonia ­ monumentalny kompleks klasztorny Benedyktynów z Bazyliką św. Marcina wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie, c.d. zwiedzania Budapesztu: wyspa Małgorzaty, Nowoczesne dzielnice. Czas wolny lub wizyta na basenach termalnych. Rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

7 dzień: powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.


Cena ok. 1400,-­ zł (grupa min. 40 osób)
• przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem i video
• 5 noclegów w hotelach (pokoje 2­, 3­osobowe z łazienką)
• 5 śniadań, 6 gorących obiadokolacji
• opieka duszpasterska (codziennie Msza Św.)
• pilot i przewodnik na całej trasie
• ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera: opłat za napoje do obiadokolacji, kosztu przewodników miejscowych i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 70 EUR); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych (należy się ubezpieczyć we własnym zakresie lub zgłosić w momencie zapisu).

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 600 zł, do dodatkowego miejsca w autokarze 200 zł

Uwaga: Przekroczenie granicy tylko na ważny i nie zniszczony dowód osobisty lub paszport. Należy zabrać: potrzebne lekarstwa, ręcznik, strój kąpielowy, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kurtkę z kapturem, aparat fotograficzny, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana, panowie – długie spodnie).

Na własne wydatki trzeba zabrać euro lub forinty.

Kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska